Z dniem 3 lutego 2020 roku nastąpiło połączenie banków: Bank Spółdzielczy w Żychlinie (bank przejmowany) z Bankiem Spółdzielczym w Starej Białej (bank przejmujący). Powyższa zmiana nie ma żadnego wpływu na ważność zawartych umów i nie wymaga podejmowania przez Państwa jakichkolwiek czynności. Zmiana nie powoduje konieczności kontaktu z Bankiem w celu aktualizacji dokumentów. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat zmian.

Oferujemy sprawdzone produkty finansowe i nowoczesne rozwiązania płatnicze. Wypróbuj nowoczesne konto TAK! z płatnościami BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay. Wygrywaj nagrody i oszczędzaj z Lokatą Sezonową SGB. Z sercem podchodzimy do rolnictwa dlatego proponujemy rachunek Biznes AGRO. Połączenie banków oznacza dostęp do szerokiej gamy kredytów dla klientów indywidualnych, biznesowych i rolników. Szczegółowe informacje o nowych możliwościach są dostępne w placówkach banku i na stronie – Sprawdź.

  • Numery Rachunków Bankowych klientów przejętego BS Żychlin zostają bez zmian.


  • Obszar działalności – Z chwilą połączenia banków, wszystkie dotychczasowe placówki stały się integralną częścią Banku Spółdzielczego w Starej Białej tzn. Oddział w Żychlinie, Oddział w Strzelcach. Dokładny wykaz placówek – https://bsstarabiala.pl/kontakt/ 


  • Standardy obsługi klienta – Bank Spółdzielczy w Starej Białej wdraża standardy obsługi klienta w nowych placówkach. Naszym klientom doradzamy, pomagamy wypełnić wnioski i chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości. Prosimy o wyrozumiałość i chwilę cierpliwości podczas wizyty w naszych nowych placówkach.


  • Udziałowcy (BS w Żychlinie) – Członkowie Banku przejmowanego otrzymują udziały członkowskie w Banku przejmującym zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 16.09.1982 r. Prawo spółdzielcze.


Załączniki:

BARDZO WAŻNE!!!

         W związku z wprowadzeniem mikrorachunku podatkowego oraz ustawy PSD z dnia 14 września 2019 roku przypominamy Państwu, że właściwym adresem do logowania do usług bankowości internetowej jest adres:  

https://online.bszychlin.pl

Proszę o aktualizację swoich skrótów w przeglądarkach na swoich smartfonach, tabletach, komputerach, laptopach.

Z poważaniem

Zarząd Banku 

BANK SPÓŁDZIELCZY

w Żychlinie

 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że członkowie Banku Spółdzielczego w Żychlinie oraz członkowie Banku Spółdzielczego w Starej Białej zdecydowali o połączeniu się obu banków. Odpowiednie uchwały podjęte zostały w dniach 23 i 24 września 2019 r. przez Nadzwyczajne Zebrania Przedstawicieli. Połączenie obu banków zaplanowane zostało, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, na dzień 1 stycznia 2020 r., natomiast prawne połączenie nastąpi z chwilą wpisu aktu połączenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

Z chwilą wpisu do KRS obydwa banki będą działały pod nazwą: BANK SPÓŁDZIELCZY W STAREJ BIAŁEJ Siedzibą Centrali Banku będzie Biała, adres siedziby: 09-411 Biała ul. Bankowa 1.

W wyniku połączenia się obu banków powstanie jednolity, prężny podmiot finansowy. Prowadzony proces łączeniowy wpłynie na zwiększenie pozycji konkurencyjnej „nowego” Banku     na rynku usług finansowych, umożliwi wsparcie lokalnych firm, pozwoli być blisko tych, którzy szukają bezpiecznego, stabilnego, a przede wszystkim zaufanego partnera  w przedsięwzięciach finansowych.

Pragniemy podkreślić i zapewnić, iż cały proces łączenia Banków pozostanie nieodczuwalny dla Państwa i w żaden sposób nie będzie wpływał na wzajemne relacje. Dołożymy wszelkich starań, by wszelkie działania konsolidacyjne postępowały systematycznie i bez żadnych perturbacji.

Niniejsza informacja spełnia warunki zawiadomienia o zamierzonym połączeniu Banków w rozumieniu art. 124d ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (t. jednolity Dz.U. 2018, poz. 2187).

Ponadto informujemy, iż w dotychczasowej Centrali Banku Spółdzielczego w Żychlinie oraz w Oddziale Banku Spółdzielczego w Żychlinie w Strzelcach powstaną Oddziały Banku Spółdzielczego w Starej Białej.

 

                                                                                                                                                                                      Z poważaniem:

 

                                                                                                                                                      Członek Zarządu                                 Wiceprezes Zarządu

                                                                                                                                                                                                                           p.o. Prezesa

 

                                                                                                                                                    Aleksandra Owczarek                               Danuta Plichta    

TELEFON

@MAIL

GODZINY OTWARCIA

2020 © Bank Spółdzielczy w Żychlinie